Web Tasarım & E-Ticaret Fiyatlarımızda %25 indirim vakti hemen kaçırma!
Web Tasarım Nedir? | Web Tasarım Nasıl Yapılır? | Web Tasarım Fiyatları Nedir? | Ajans Center

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir sorusuna verdiğimiz cevap şudur: Tasarım fikirlerde estetik çizgisi ve bir takım amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilmesi, düzenlenme ve bunların uygulamaya (tasarımın kodlamaya) dönüşmesidir. 


Web Tasarım Unsurları

Tasarımın içinde de ana hatlar oluşturularak tasarım üzerinde çalışmalar yapılır ve ardından bunları aşağıda kısa başlıklar ile halinde soru cevap sizlere sunuyoruz, kaliteli bir web çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşmaktayız.


Düzen: Yazılımınızda Grafik ve Metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinde önemli bir hedefler ise kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hemen ve hızlıca bulmalarına yardımcı olmaktır. Tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içerisinde korumasıyla beraber geçerli olabilecektir.


Renk: Web tasarım'a başlamadan önce logonuz yada marka kimliğinizin renkleri üzerine tercih etmeniz gerekmektedir. Renk düzeninizi belirlediğinizde marka kendisini ifade edebilecektir.


Grafikler: Web tasarım için Logo, Fotoğraf veya Simgeler şeklinde kullanılabilir.  Kullanımı basit olduğu için belirli yerlerden yardım alabilirsiniz. Her ikon için font awesome gibi yerleri tercih edebilirsiniz.


Fontlar: Web tasarımınız için kodlama yapılmadan önce ön yüz tasarımı çiziminde fontlar seçilecektir. Kodlama sırasında buna göre fontlar eklenecek ardından yayına hazırlanacaktır.


İçerik: Kullanıcılara hitap edecek şekilde içeriklerinizi yerleştirmeniz gerekmektedir. Müşteriniz web sitenize giriş yaptığında bilgileri daha hızlı ve okunaklı şekilde görmesi gerekecektir.